Wygląda na to, że wielu chińskich górników zakończyło swoją coroczną migrację z Syczuanu, a wskaźnik haszyszu Bitcoin wzrósł o ponad 40% w ciągu dwóch dni.

Moc haszyszowa sieci Bitcoin Pro skoczyła o około 30% w ciągu ostatnich 24 godzin, co jeśli się utrzyma, sugeruje, że wkrótce może pojawić się poważna trudność z dostosowaniem.

Według Coinwarza, współczynnik haszu Bitcoin’a wynosi obecnie 157,5 exahashes na sekundę (EX/s) po krótkotrwałym pchnięciu powyżej 160 EH/s. W ciągu ostatnich 24 godzin sieć Bitcoin’a skoczyła o około 30%, co jeśli się utrzyma, sugeruje, że wkrótce może pojawić się poważna trudność z dostosowaniem. Od tego czasu moc haszyszu BTC wzrosła o 42% w ciągu dwóch dni.

Bitcoin hash rate 1-miesięczny wykres: Coinwarz

Skok nastąpił po gwałtownym spadku mocy haszu pod koniec października, który wielu analityków przypisało zakończeniu pory deszczowej w chińskim centrum górniczym w Syczuanie.

Szacuje się, że obfita i tania hydroelektrownia w prowincji przyciąga około 80% chińskich górników w porze deszczowej. W grudniu CoinShares oszacował, że Syczuan stanowił 54% światowej aktywności górniczej.

Analityk Quantum Economics Jason Deane spekulował, że nagły wzrost mocy haszyszu Bitcoin może być sygnałem, że wielu chińskich górników zakończyło migrację z Syczuanu i przywróciło działalność w innych lokalnych ośrodkach górniczych, takich jak Sincian i Mongolia Wewnętrzna.

Whoa! duży skok w #bitcoin hash rate w ciągu ostatnich 10 godzin (+29,7% koryto na szczyt) Duża liczba maszyn właśnie pojawił się gdzieś online, przeniósł górników regionu Syczuan prawdopodobnie? pic.twitter.com/UKahgQ37Tm

– Jason Deane (@JasonADeane) 9 listopada 2020 r.
Gwałtowny wzrost działalności górniczej sugeruje, że sieć może spowodować kolejną istotną korektę trudności.

Poważna korekta w górę nastąpiłaby na szagrze nie-chińskich górników, którzy cieszyli się zwiększonymi zyskami po tym, jak październikowa migracja z Syczuanu spowodowała ujemną korektę z tytułu trudności o 16% – jest to druga co do wielkości korekta w dół w historii Bitcoina.

Na początku tego tygodnia, największy na świecie generator hydroelektryczny dla sektora prywatnego, rosyjska firma En+ Group, ogłosiła, że we współpracy z lokalną firmą BitRiver uruchomi przedsięwzięcie wydobywcze w kryptokurcie.

By admin